Alksnėnų parapijos titulinių atlaidų aidai

Žolinės šventės išvakarėse Alksnėnų bažnytkaimio centre (Vilkaviškio dekanatas) iškilo grakšti, išraiškinga Dievo Motinos Marijos skulptūra. Sekmadienį ( rugpjūčio 18 d.), toliau švenčiant titulinius parapijos atlaidus, ją pašventino g.kan. Kęstutis Vosylius, Veiverių parapijos klebonas, kilimo iš Alksnėnų krašto.

Idėja paminklu paženklinti Lietuvos valstybės atkūrimo 100-etį ir artėjantį Alksnėnų parapijos įsteigimo šimtmetį ( 1921- 2021 m.) prieš kurį laiką kilo tuometinei Alksnėnų kaimo bendruomenės pirmininkei Reginai Petkevičienei. Pagal šios bendruomenės parengtą projektą „Stipri bendruomenė – klestinti Lietuva“ ir iš Lietuvos Respublikos Socialinės apsaugos ir darbo ministerijos gautą finansavimą 2016 m. pabaigoje  buvo įrengtas paminklo pagrindas su atitinkamu įrašu ir išleistas mažos apimties lankstinukas iš parapijos istorijos.

Prireikė ilgesnio laiko, kol Alksnėnų parapijos klebonas kun. Mindaugas Martinaitis surado kontaktus ir suderino skulptūros idėją.  Skulptorius, scenografas, mažosios plastikos meistras Danielius Sodeika  skulptūroje išraiškingame judesyje įprasmino Alksnėnų bažnyčios titulo- Marijos dangun ėmimo –  išlakią formą. Iš bronzos ją išliejo iš Vilkaviškio kilęs meistras Žilvinas Pabrinkis ( jo atlieta kompozicija Budavonės kankiniams atminti puošia Vilkaviškio katedros šventorių). Skulptūros kūrimo ir statymo išlaidas parėmė Alksnėnų krašto ūkininkai (K. Venckus, S. Žilinskas, T. Almonaitis ir kt. ), parapijos tikintieji, kuriems šventės metu ir dėkojo klebonas M. Martinaitis. Padėkos už menininko akies įžvalgas nusipelnė ir kauniškis architektas Zigmas Brazauskas.

Žolinė Alksnėnuose šiemet, kaip ir ankstesniais metais, buvo švenčiama dvi dienas, dviejose vietose: rugpjūčio 15 ir 18 d. Mažučių koplytėlėje (kuri menama kaip Marijos apsireiškimo vieta) ir Alksnėnų bažnyčioje ( kurios pagrindinį altorių puošia ypatingo grožio legendomis apipinta Dievo Motinos Marijos skulptūra su kūdikiu). Pirmąją dieną šv. Mišias aukojo ankstesniais metais buvęs Alksnėnų šios parapijos  klebonas Arūnas Simonavičius ( dabar Skriaudžių  klebonas), antrąją dieną bendruomenės svečiais buvo jezuitas kun. Aldonas Gudaitis ir kun. Kęstytis Vosylius. Homilijose svečiai kunigai A. Simonavičius ir A. Gudaitis, remdamiesi tų šventadienių Evangelija, akcentavo poreikį lavinti ir gilinti savo tikėjimo žinias bei į daugelį mums, su mumis ir aplinkui vykstančių dalykų mokytis žvelgti su nuolankumu Dievui ir pasitikėjimu Juo,  ko ir moko Dievo Motinos Marijos gyvenimo pavyzdžiai. Abi dienas šv. Mišios baigėsi Švč. Sakramento procesija aplink bažnyčia, palaiminimu.

Žolinės švenčių dieną ( rugpjūčio 15) po šv. Mišių  žmones į nuotaikingą šventę pakvietė Alksnėnų kaimo bendruomenė, prisikvietusi daug svečių saviveiklininkų.

Sekmadienį ( rugpjūčio 18 ) kun. M. Martinaičio pakviesti šv. Mišiose giedojo operos solistai atlikėjai Egidijus Bavikinas ir Liudas Mikalauskas. Po šv. Mišių jiedu bažnyčioje žmonėms dovanojo gražiausias patriotines dainas, anot Liudo Mikalausko, kviesdami nusikelti į Sąjūdžio laikus, pasinerti Baltijos kelio nuotaiką, ir į tuos laikus, kai kiekvieno lietuvio širdy ir lūpose skambėjo  brangiausi žodžiai  –  Lietuva, Tėvynė, Dievas – kaip paguoda, kaip Viltis sulaukti šviesesnių laikų…. Visa kardeliais išpuoštos bažnyčios erdvė susiliejo melodijose, kurias paskui dainininką traukė dangiško gėrio apkabintos klausančiųjų širdys.

Solistas E. Bavikinas ir pernai per Žolinę alksnėniečius džiugino savo giesmėmis ir dainomis,  o Liudas Mikalauskas lankėsi pirmąkart. Jis  atkreipė dėmesį  į ypač tvarkingą ir išpuoštą bažnyčią, pasigėrėjo puošusių moterų kruopštumu. Iš tikro, šiems atlaidų estetiniam grožiui  pasitarnavo Giedrių kaimo bendruomenės nario Ado Penkaičio dovanoti kardelių žiedai ir nuolatinės tvarkytojos alksnėniškės Daivos Bernotaitienės rankų ir širdies prisilietimai.

Alksnėnų parapija artėja prie savo įsteigimo šimtmečio jubiliejaus ( 2021 m.).

Jį norima pažymėti nuotraukų paroda iš parapijos istorijos ir bendruomenės gyvenimą įamžinančiu leidiniu. Tad labai vertingas ir lauktinas kiekvieno žmogaus, kuo nors susijusio su šia parapija liudijimas ar išsaugotos nuotraukos, kuriose užfiksuotos parapijos bendruomenės gyvenimo akimirkos arba asmeninės šventės, progos, iliustruotos ar rašytinės žinios apie čia tarnavusius dvasininkus, bažnyčios patarnautojus. Tai galima perduoti  parapijos klebonui kun. M. Martinaičiui arba šio teksto autorei (tel. 8 685 69 141).

Birutė Nenėnienė

Nuotraukos autorės.