Alksninės Kristaus Atsimainymo parapija

KONTAKTAI

Alksninės Kristaus Atsimainymo bažnyčia
Alksninė, 70333 Vilkaviškio r.

Klebonija
Alksninė, 70333 Vilkaviškio r.

PAMALDOS IR ATLAIDAI

ŠV. MIŠIOS:

• Sekmadieniais – 10.30 val.
  • Šiokiadieniais – pagal susitarimą
  • Šeštadieniais – pagal susitarimą

Išpažintys klausomos prieš šv. Mišias

Švč. Sakramento adoracija – atlaidų metu

Gegužinės pamaldos – sekmadieniais prieš šv. Mišias

Birželinės pamaldos – sekmadieniais prieš šv. Mišias

Rožinio malda – kiekvieną sekmadienį prieš šv. Mišias, šiokiadieniais – pagal susitarimą

ATLAIDAI

Šv. Antano Paduviečio – birželio 13 d. (keliama į artimiausią sekmadienį)
Kristaus Atsimainymo – rugpjūčio 6 d. (keliama į artimiausią sekmadienį)

PARAPIJOS TERITORIJA

Gyvenvietės ir kaimai:
Alksninė, Durpinė, Ėgliabaliai, Ėgliškiai, Kamičiai, Margai, Margai, Mudriai, Naujienėlė I, Navininkai, Patilčiai, Rugiagėliai, Tarprubežiai, Vilkabaliai ir Vinkšnupiai.

Alksninės Kristaus Atsimainymo parapija ribojasi su Akmenynų, Bartninkų, Kalvarijos, Keturvalakių ir Skardupių parapijomis.

BENDRUOMENĖ

• Choras

REKVIZITAI

Dėkojame už Jūsų aukas ir paramą:

Pavadinimas Alksninės Kristaus Atsimainymo parapija
Juridinio asmens kodas 191313244
Adresas Alksninė, 70333 Vilkaviškio r.
Bankas Swedbank
A. s. LT17 7300 0101 0900 5246

APIE BAŽNYČIĄ IR PARAPIJĄ

Alksninės Kristaus Atsimainymo bažnyčia stovi Alksninės kaime, 6 km į pietryčius nuo Bartninkų. Istoristinė, turi neogotikos ir neobaroko bruožų.

Istorija

Vilkaviškio klebonas Juozapas Zenkovičius savo Vilkabalių dvaro laukuose 1859 m. pastatė mūrinę giminės laidojimo koplyčią. Prie jos 1920 m. įkurta parapija pavadinta Alksnine. Pirmojo jos klebono Leono Seniūno rūpesčiu pastatyti klebonijos trobesiai. Klebonas Povilas Jakulevičius po 1938 m. prie koplyčios pastatė bažnyčią (archit. A. Kudoko projektas). Ją po Antrojo pasaulinio karo suremontavo klebonas Bronius Antanaitis.

Architektūra

Bažnyčia istoristinė, turi neogotikos ir neobaroko bruožų, stačiakampio plano, su trisiene apside, bebokštė.