Šilavoto Švč. Jėzaus Širdies parapija

KONTAKTAI

Šilavoto Švč. Jėzaus Širdies bažnyčia
A. Radušio g. 19, Šilavotas, 59027 Prienų r.

Raštinė ir klebonija
A. Radušio g. 21, Šilavotas, 59027 Prienų r.

Tel. 8 612 48891 (kun. Remigijus Veprauskas)

Facebook profilis

PAMALDOS IR ATLAIDAI

ŠV. MIŠIOS:

• Sekmadieniais – 13 val.
  • Šiokiadieniais – 9 val.
  • Šeštadieniais – 10 val.

Išpažintys klausomos prieš šv. Mišias

Švč. Sakramento adoracija – pirmaisiais mėnesio sekmadieniais po šv. Mišių

Gegužinės pamaldos – po šv. Mišių

Birželinės pamaldos – po šv. Mišių

Rožinio malda – prieš šv. Mišias

ATLAIDAI

Švč. Jėzaus Širdies – trečiąjį penktadienį po Sekminių
Švč. M. Marijos Vardo – rugsėjo 12 d. (keliama į artimiausią sekmadienį)

PARAPIJOS TERITORIJA

Gyvenvietės ir kaimai:
Būdvietis, Degimai, Ingavangis, Juodaraistis (dalis), Kalveliškės, Klebiškis, Lankelės, Lėsiskės, Liepabūdis, Liepalotas, Maldabūdis, Mieleiškampis, Mieleišupis. Mieldažiškės, Mikalinė, Naujais Klebiškis, Naujasodis, Naraukelis, Pagraižys, Pajiesys, Pakiauliškis, Pašlavantys, Pažarstis, Raudonupis, Rūda, Rūdiškės, Šilavotas ir Žarsta.

Šilavoto Švč. Jėzaus Širdies parapija ribojasi su: Išlaužo, Igliaukos, Naujosios Ūtos, Plutiškių, Prienų ir Veiverių parapijomis.

BENDRUOMENĖ

• Choras
  • Caritas
  • Anoniminių alkoholikų grupė

REKVIZITAI

Dėkojame už Jūsų aukas ir paramą:

Pavadinimas Šilavoto Švč. Jėzaus Širdies parapija
Juridinio asmens kodas 191289398
Adresas A. Radušio g. 19, Šilavotas, 59027 Prienų r.
Bankas „Swedbank“
A. s. LT28 7300 0100 7909 5001

APIE BAŽNYČIĄ IR PARAPIJĄ

Šilavoto Švč. Jėzaus Širdies bažnyčia stovi Šilavoto kaime, 12 km į šiaurės vakarus nuo Prienų. Istoristinė, dominuoja neogotikos bruožai.

Parapijoje stovi Žarstos ir Klebiškio koplyčios.

Istorija

1806 m. Šilavote pastatyta medinė koplyčia. Iš Prienų atvykę kunigai joje kartais laikydavo pamaldas. 1895 m. Skriaudžių vikaro Antano Radušio rūpesčiu įkurta parapija. Jis suremontavo koplyčią, pastatė kleboniją ir ūkinius pastatus.

1898–1902 m. kunigo A. Radušio (Šilavote kunigavo 22 metus; čia ir palaidotas) pastangomis pastatyta dabartinė mūrinė bažnyčia.

1907 m. įsteigtas „Žiburio“ draugijos skyrius (pirmininkas kunigas Juozas Vaičaitis), įkurta biblioteka-skaitykla. Iki 1935 m. bažnyčioje klebonavo (vėliau buvo altarista) Vilniaus konferencijos dalyvis Adomas Lastauskas.

Bažnyčioje sumontuoti garsaus lietuvių meistro Jono Garalevičiaus pagaminti vargonai.

Architektūra

Bažnyčia istoristinė, dominuoja neogotikos bruožai. Ji stačiakampio plano, su apside, dvibokštė. Vidus 3 navų.