Garbingojo Mykolo Giedraičio paskelbimo palaimintuoju padėkos iškilmės Videniškiuose (06.22 d.)

Pal. Mylokas Giedraitis Videniškių bažnyčios altoriuje

Birželio 22 d. kviečiame bendroje maldoje jungtis ir dalyvauti iškilmingose Padėkos šv. Mišiose už Garbingojo Mykolo Giedraičio paskelbimą palaimintuoju Videniškių Šv. Lauryno parapijos bažnyčioje (Molėtų r.), Kaišiadorių vyskupijoje.

2018 m. lapkričio 8 d. Popiežius Pranciškus paskelbė palaimintuoju mūsų tautietį Dievo tarną Mykolą Giedraitį. Tai džiugi žinia visai Lietuvai ir Lenkijai, kur ilsisi jo žemiškieji palaikai.

Mykolas Giedraitis gimė apie 1425 m. Videniškiuose arba Giedraičiuose, dabartiniame Molėtų r. Įstojo į šv. Augustino regulos vienuolyną Bystryčioje, šalia Astravo – Baltarusijoje. Vėliau išvyko į Augustinijonų vienuolyną Krokuvoje, kur visą likusį gyvenimą tarnavo šv. Morkaus bažnyčioje. Mirė 1485 m. Krokuvoje. Dar jam gyvam esant ėmė sklisti garsas apie jo šventumą. Žmonės per jo užtarimą patyrė Dievo malonių – stebuklų. Pamaldumo į Mykolą Giedraitį tradicija tęsiasi jau apie 600 metų.

Plačiau apie pal. Mykolą Giedraitį nuorodoje – kaisiadorys.lcn.lt

Informacija piligrimams: maldininkai kviečiami turėti sulankstomąsias kėdes ir lietpalčius, po pamaldų šventoriuje vyks agapė.

Parengta pagal Kaišiadorių vyskupijos informaciją

Marijampolės televizijos laidos apie pal. Mykolą Giedraitį nuoroda