Informacija norintiems pasiruošti priimti Santuokos sakramentą

Brangūs Sužadėtiniai,

nuoširdžiai sveikiname Jus, žengiančius link vienos gražiausių žmogaus gyvenimo švenčių – Santuokos. Vyro ir moters nutarimas susituokti yra apsisprendimas visam gyvenimui dovanoti save vienas kitam. Bažnyčia, norėdama, kad patirtumėte visą santuokinio gyvenimo grožį bei palaimą ir tinkamai jam pasirengtumėte, prašo lankyti sužadėtinių rengimo santuokai kursus. Jie skirti susipažinti su svarbiausiais Santuokos sakramento ir krikščioniškos šeimos gyvenimo aspektais.

Sužadėtiniai, apsisprendę priimti Santuokos sakramentą, nuo 2019 m. sausio 1 d. Lietuvoje galiojančia tvarka, santuokai registruotis privalo ne vėliau kaip PRIEŠ 5 MĖNESIUS iki pageidaujamos sakramento priėmimo datos, kreipiantis į vieno iš besituokiančiųjų parapiją. (Iš informacinio pranešimo apie Vyskupų konferencijos posėdį: „Siekdami suteikti daugiau laiko ir galimybių sužadėtiniams gerai pasiruošti Santuokos sakramento priėmimui, Lietuvos vyskupai nusprendė nustatyti naują minimalų registracijos Santuokai terminą: nuo 2019 m. sausio 1 d. visose Lietuvos vyskupijose Santuokai registruotis reikės ne vėliau kaip prieš penkis mėnesius iki pageidaujamos sakramento priėmimo datos.“)

Sužadėtiniai rengiami Santuokai pagal programą

Dviem yra geriau negu vienam… Jei vienas iš jų suklumpa, kitas padeda bičiuliui atsikelti“ (Koh 4, 9 – 10). Tai grupinis darbas, dalijantis patirtimi poroje ir grupėje, atliekant pratimus, sprendžiant situacijas, diskutuojant.

Pasirengimo Santuokos sakramentui kursą sudaro aštuonios temos:

Meilė – santuokos duona ir vynas. Šiame susitikime kalbame apie vertybes ir jų įtaką mūsų gyvenimui.

Bendravimas ir bendrystė. Kalbame apie tai, kuo skiriasi bendravimas ir bendrystė. Aptariame ne tik bendravimo įgūdžių, bet ir asmenybės brandos įtaką mūsų bendrystei.

Keistis kartu. Kalbame apie būtinybę augti, tobulėti, aptariant poroje sudėtingas gyvenimiškas situacijas, ugdant palankias šeimai nuostatas, pasitelkiant įvairią ir visapusišką kitų pagalbą.

Atleisti ir švęsti. Kalbame apie atleidimą ir gailestingumą šeimoje, mokomės atleidimo meno.

Katalikiškas požiūris į lytiškumą. Nagrinėjame visuomenėje susiformavusius mitus apie lytiškumą, klausytojai supažindinami su Bažnyčios pozicija šiuo klausimu.

Vaikai – Dievo dovana. Šeimos planavimas katalikiškoje santuokoje. Klausytojai supažindinami su pagrindiniais vaisingumo požymiais, vaiko vystymusi iki gimimo, aptariami bioetiniai gyvybės klausimai.

Dievas ir Bažnyčia. Su dalyviais bendrauja kunigas. Jie drauge apmąsto savo ryšį su Dievu ir Bažnyčia.

Santuokos sakramentas. Nagrinėjame priesaikos tekstą, kalbama apie Sakramentus, santuokos gėrį.

Kontaktai sužadėtinių registracijai į pasiruošimo programą:

• Alytaus dekanato Šeimos centras Tel. – 8 (675) 20064 Savanorių 8, Alytus.
    • Lazdijų dekanato Šeimos centras Tel. – 8 (687) 56773 Dainavos g. 4 Lazdijai
    • Marijampolės dekanato Šeimos centras Tel. – 8 (686) 78711 Vytauto g. 25
    • Prienų dekanato Šeimos centras Tel. – 8 (618) 35774 Kęstučio g. 16  Prienai
    • Šakių dekanato Šeimos centras Tel. – 8 (613) 87513 Bažnyčios g. 5 Šakiai
    • Vilkaviškio dekanato Šeimos centras Tel. – 8 (687) 18756 Vytauto g. 83 Vilkaviškis
    • Zapyškio parapija Tel. – 8 (641) 10128 Bažnyčios g. 9, Kluoniškių k., Zapyškis, Kauno raj.

Kursai sužadėtiniams paprastai vyksta visuose Šeimos centruose vakarais darbo dienomis arba savaitgaliais. Galite pasirinkti, kur jums patogu dalyvauti kursuose, nes juos baigus išduota Šeimos centro pažyma galioja visoje Lietuvoje ir užsienyje.