Kapčiamiesčio Dievo Apvaizdos parapija

KONTAKTAI

Kapčiamiesčio Dievo Apvaizdos bažnyčia
Vytauto g. 2B, 67313, Kapčiamiestis, Lazdijų r.
Tel. +370 318 43130

Mob. +370 615 88061 (klebonas kun. teol. lic. Žydrūnas Burnys)

PAMALDOS IR ATLAIDAI

ŠV. MIŠIOS:

• Sekmadieniais – 12 val.

Išpažintys klausomos prieš šv. Mišias

Švč. Sakramento adoracija

Gegužinės pamaldos

Birželinės pamaldos

Rožinio malda

ATLAIDAI

Šv. Juozapo – kovo 19 d.
Šv. Antano Paduviečio – birželio 13 d.
Švč. M. Marijos Gimimo – rugsėjo 8 d.

PARAPIJOS TERITORIJA

Gyvenvietės ir kaimai:
Alekniškiai, Bugieda, Burbai, Dumbliauskai, Gerveliai, Gryckavas, Gulbiniškė, Ivoškai, Jančiuliai, Jezdas, Juškonys, Kauknoris, Kalviai, Kapčiamiestis mstl., Kareivonys, Kuodžiai, Macevičiai, Menciškė, Mėčiūnai, Mikališkė, Nasūtai, Navikai, Padumbliai, Palačionys, Pertakas, Purviniai, Semoškai, Simaniškė, Sirguškė, Stalai, Subačiai, Svetijanskas,  Šapurai, Vainežeris, Vainiūnai, Valentai, Varviškė, Volskai ir Žmirklės.

Kapčiamiesčio Dievo Apvaizdos parapija ribojasi su:
Gerdašių, Kučiūnų, Leipalingio ir Veisėjų parapijomis.

BENDRUOMENĖ

• Caritas
  • Choras
  • Pastoracinė taryba
  • Gyvojo Rožinio grupelės

Rekvizitai

Dėkojame už Jūsų aukas ir paramą:

Pavadinimas Kapčiamiesčio Dievo Apvaizdos parapija
Juridinio asmens kodas 191290742
Adresas Vytauto g. 2B, 67313, Kapčiamiestis, Lazdijų r.
Bankas AB Swedbank
A. s. LT537300010096744089

APIE BAŽNYČIĄ IR PARAPIJĄ

Mikalojus Oginskis Kapčiamiestyje 1724 m. pastatė viešą koplyčią. 1744 m. ji minima kaip filija. XVIII a. antrojoje pusėje įkurta parapija. Nuo 1777 m. veikė parapinė mokykla. Į Kapčiamiestį 1900 m. paskirtas kunigas M. Guoga per pamaldas ėmė vartoti lietuvių kalbą. 1907 m. įsikūręs „Žiburio“ draugijos skyrius (pirmininkas kunigas Juozas Bridžius) įsteigė biblioteką – skaityklą. 1941 m. birželio 22 d. bažnyčia sudegė. Įrengta laikina. Klebono Aleksandro Labanausko rūpesčiu ir padedant tikintiesiems 1956 m. pastatyta nauja dabartinė bažnyčia.

Bažnyčia stačiakampio plano, vienabokštė, su prieangiu ir apside. Šventoriaus tvora akmenų mūro.