Suaugusiųjų (sužadėtinių) rengimas Sutvirtinimo sakramentui Vilkaviškio vyskupijoje

Entuziastingai prasidėjęs Katechumentas visoje Lietuvoje 2020 m. rudenį paskatino viltis, kad užsiėmimus katechumenams bus galima organizuoti ir bendrystę stiprinti kontaktiniu būdu. Tai yra svarbi sąlyga palydint suaugusiuosius į pilną dalyvavimą Bažnyčios gyvenime, pasiruošiant ir priimant Įkrikščioninimo sakramentus. Katechumenato programoje dažniausia dalyvauja suaugusieji, kurie yra nepriėmę tik Sutvirtinimo sakramento. Pasiruošimas šiam ar keliems Įkrikščioninimo sakramentams yra puiki galimybė jiems pasinerti į tikėjimo gelmę, įsilieti į Bažnyčios gyvenimą bei sąmoningai priimti sakramentų teikiamas dovanas.

Deja, pasaulį sukausčiusi pandemija pakoregavo ir katechumenato programos įgyvendinimą. Dalis centrų persikėlė į virtualią mokymosi aplinką, kiti atsisakė idėjos sakramentams ruoštis nuotoliniu būdu, atidedant pasiruošimą „geresniems laikams“. Neįprasta situacija reikalauja neįprastų sprendimų, ypač tuomet, kai yra nenumaldomas noras savo gyvenimą susieti su Bažnyčia per sakramentus.

Vilkaviškio vyskupijos katechetikos ir parapinės katechezės centro darbuotojai, sulaukę daugybės prašymų iš būsimų sutuoktinių organizuoti jiems pasiruošimo Sutvirtinimo sakramentui kursus nuotoliniu būdu, pasiryžo sudaryti sąlygas iki vasaros šiam sakramentui pasiruošti 64 vyskupijos sužadėtiniams.

Prasidėjusi registracija nepašalino nerimo, kad pastangos gali likti bevaisės, nes nuotolinis mokymasis turi ne vieną trūkumą. Tačiau įsibėgėjantis programos įgyvendinimas parodė, kad ir nuotoliniu būdu galima savo tikėjimą papildyti naujomis įžvalgomis, nupūsti dulkes nuo žinomų dalykų, pasidalinti su būsimu sutuoktiniu savo tikėjimo patirtimi, kartu atlikti rengėjų paruoštas užduotis, klausti ir gauti atsakymus. Ketvirtadienių ir trečiadienių vakarai virto susitikimų su Katechetikos centro darbuotojais ir vyskupijos kunigais: soc. m. lic. Linu Baltrušaičiu, Tautvydu Kapcevičiumi, teol. dr. Žydrūnu Kulpiu, bažn. muz. mgr. teol. dr. Viliumi Sikorsku, g. kan. prof. teol. dr. Rimu Skinkaičiu, Vytautu Mazirsku, – laiku. Paskutinis susitikimas buvo ypatingas, nes jį vedė ir apie Sutvirtinimo sakramentą kalbėjo Vilkaviškio vyskupas Rimantas Norvila.

Paskutinio susitikimo metu  sužadėtinių klausėme, ar jų tikėjimui kursai buvo naudingi, ar patiko kiekvienam užsiėmimui paruošos užduotys, kokios temos buvo aktualiausios, ar tinkamai parinktas susitikimų laikas, ar sunku buvo derinti darbą ir užsiėmimus. Atsakymuose dominavęs pozityvas leido suprasti, kad nuogąstavome nepagrįstai. Neįprastai situacijai reikalingi neįprasti sprendimai…

Vilma Balandienė