Veisiejų Šv. Jurgio parapija

KONTAKTAI

Veisiejų Šv. Jurgio bažnyčia
Vytauto g. 39, Veisiejai, Lazdijų r.

Klebonija
S. Dariaus ir S. Girėno g. 1, 67340, Veisiejai, Lazdijų r.
Tel. 8 318 56767,
8 615 88061 (klebonas kun. Žydrūnas Burnys)

Parapijos namai
Kreivoji g. 25, Veisiejai, Lazdijų r.

Paveisininkų šv. Kūdikėlio Jėzaus Teresės bažnyčia. ( Šv. Mišios aukojamos tik atlaidų metu. Atlaidai – Apštalų šv. Petro ir šv. Pauliaus – birželio 29 d. (paskutinį mėn. sekmadienį) Šv. Kūdikėlio Jėzaus Teresės – spalio 1 d. (pirmąjį mėn. sekmadienį)

PAMALDOS IR ATLAIDAI

ŠV. MIŠIOS:

• Sekmadieniais – 10 val.
  • Šiokiadieniais – 9 val.
  • Šeštadieniais – 10 val.

Išpažintys klausomos pusvalandį prieš šv. Mišias

Švč. Sakramento adoracija – pirmąjį mėnesio sekmadienį po 10 val. šv. Mišių iki 11.30 val

Gegužinės pamaldos – sekmadieniais ir šeštadieniais po 10 val. šv. Mišių, šiokiadieniais po 9 val. Šv. Mišių

Birželinės pamaldos – sekmadieniais ir šeštadieniais po 10 val. šv. Mišių, šiokiadieniais po 9 val. šv. Mišių

Rožinio malda – spalio mėnesį sekmadieniais ir šeštadieniais po 10 val. šv. Mišių, šiokiadieniais po 9 val. šv. Mišių

ATLAIDAI

Šv. Jurgio – balandžio 23 d. (paskutinį balandžio sekmadienį)
Kristaus Atsimainymo – rugpjūčio 6 d. (pirmąjį rugpjūčio sekmadienį)

PARAPIJOS TERITORIJA

Veisėjų miestas

Gyvenvietės ir kaimai:
Ančios, Babrai, Barčiai, Barteliai, Bertašiūnai, Beržiniai, Čivonys, Čivonys, Dainaviškiai, Dvarčiškė, Ilgininkai, Jakonys, Kailiniai, Kalveliai, Klepočiai, Kuolonys, Murgeliai, Novartiškė, Paliūnai, Paterai, Paveisiejai, Paveisininkai, Petroškai, Pšeima, Purviškė, Radvilonys, Rūda, Sakniava, Salučiai, Smarliūnai, Snaigynas, Šadžiūnai ir Šilainė.

Veisiejų Šv. Jurgio parapija ribojasi su Kapčiamiesčio, Kučiūnų, Leipalingio, Seirijų ir Šlavantų parapijomis.

BENDRUOMENĖ

• Caritas
  • Gyvojo Rožinio grupė
  • Tretininkai

REKVIZITAI

Dėkojame už Jūsų aukas ir paramą:

Pavadinimas Veisiejų Šv. Jurgio parapija
Juridinio asmens kodas 291292370
Adresas S. Dariaus ir S. Girėno 1, LT – , LT-67340, Veisiejai, Lazdijų r.
Bankas AB Swedbank
A. s. LT767300010073194403

APIE BAŽNYČIĄ IR PARAPIJĄ

Veisiejai – miestelis Lazdijų rajone, įsikūręs Ančios ežero pusiasalyje, 19 km. į pietryčius nuo Lazdijų.

Pirmoji medinė bažnyčia buvo pastatyta apie 1526 m. vietovę valdant Slucko kunigaikščiui Jurgiui Olelkaičiui pagal šv. Jono bažnyčios Varšuvoje pavyzdį. 1762 m. ji buvo nugriauta ir vietoje jos pradėta statyti nauja mūrinė bažnyčia, tačiau fundatoriui Mykolui Masalskiui mirus, statyba sustojo. Nebaigta ir apleista statyti mūrinė bažnyčia apie 1800 m. pradėjo griūti. Bažnyčios statybos darbus pratesė V. Oginskaitė – Žynevienė. Bažnyčia baigta statyti 1817–1818 m. Veisiejų šv. Jurgio bažnyčios architektūra – pereinanti iš baroko į klasicizmą. Bažnyčia bebokštė, trinavė, bazilikinė. Šalia bažnyčios, šventoriaus kampe stovi medinė varpinė. Joje kabantis varpas datuojamas apie 1650 m. ir įamžiną bažnyčios fundatoriaus atminimą.

Bažnyčia puošia daug paveikslų. Ypač įdomūs yra „Šv. Antanas Paduvietis“, „Šv. Vincentas Ferarietis“, „Jėzaus Atsimainymo“, „Kryžiaus kelio stotys“. Vertingos skulptūros „Šv. Jonas Nepomukas“, „Jėzus prie stulpo“, kelios „Nukryžiuotojo skulptūrėlės“.

Prie bažnyčios sienos pritvirtinta Tado Oginskio, o prie bažnyčios navas skiriančios kolonos jo žmonos Marijos Oginskienės epitafijos. Jos vertingos ne tik istoriniu požiūriu, bet ir kaip tam laikotarpiui būdingos memorialistikos pavyzdžiai.