Vilkaviškio vyskupijos šeimos centro išvyka į metinę Lietuvos Šeimos centrų konferenciją

Kovo 23 d. Šiauliuose vykusioje Lietuvos Šeimos centrų konferencijoje dalyvavo ir Vilkaviškio vyskupijos atstovai – sutuoktinių poros, rengiančios sužadėtinius Santuokos sakramentui. Konferencijos tikslas – geriau suprasti, kokio pastoracinio palydėjimo reikia šiandieninėms jaunoms poroms, vadovaujantis principu: “Dievo Sūnus ateina pas visus be išimties“.

Konferencija prasidėjo Šiaulių universiteto bibliotekos patalpose, kur apie 130 dalyvių galėjo klausytis pranešimų ir juos aptarti grupėse. Vilniaus arkivyskupas Gintaras Grušas pranešime ”Aš, Tu ir Jis” išsamiai atskleidė santuokos esmę, jos ryšį su Sandora, gilią simbolių prasmę Senajame ir Naujajame Testamente. (Pranešimo įrašą galima išgirsti pirmadienio “Marijos radijo”aktualijų laidoje).

Judita ir Aidas Velžiai iš Raudondvario dalijosi praktine sužadėtinių rengimo santuokai patirtimi, pabrėžė rengėjų poros  ir kunigo vaidmenį, jų bendradarbiavimą, nors sėkmę ir rezultatus numatyti sunku.

Filosofas prof. Alvydas Jokubaitis visus sudomino įžvalgomis apie šiuo metu vyraujančią ydingą sampratą, požiūrį į žmogų be aiškių orientyrų, bendro gėrio supratimo, tik keistas tikėjimas mokslu, pažanga ir liberalizmo diktatas.

Doc. Algirdas Ališauskas pateikė įdomų požiūrį į neįgalumą – kad visuose žmonėse yra tam tikri įgalumo ir neįgalumo deriniai, todėl reikalingas išmintingas ir atsargus vertinimas. “Artumos” redaktorius  Darius Chmieliauskas  paragino skaityti ir įsigyti šių žurnalų bei naujų leidinių šeimai aktualiais klausimais: G.Vaitoškos knygą apie homoseksualumą ir kt.

Po šv. Mišių Šiaulių katedroje su vyskupo Eugenijaus Bartulio homilija apie meilę ir gailestingumą , konferencijos dalyviai buvo pakviesti į naują erdvų vyskupijos pastoracinį centrą agapei ir jaukiam pasibuvimui. Vyskupas maloniai kalbino svečius, kvietė atvykti į žiemą vyksiančią kasmetinę šeimų šventę Šiaulių arenoje, į kurią susirenka ne tik šios vyskupijos šeimos, bet ir iš įvairių kitų Lietuvos vietų.

Po bendros maldos ir vyskupo palaiminimo svečius išlydėjo visu renginiu besirūpinę  Šiaulių vyskupijos šeimos centro vadovė Edita Gulbinienė (beje, augusi mūsų vyskupijoje – Kalvarijoje) su vyru Vidmantu ir būriu savanorių.

 

Marijampolės dekanato šeimos centro vadovė Lina Braukylienė