Zapyškio parapijos tituliniai atlaidai

Šiemet Joninės Zapyškio parapijos bendruomenei ypatingos. Čia ne tik įvyko tituliniai parapijos atlaidai, bet ir naująjį bendruomeninių paslaugų centrą palaimino Vilkaviškio vyskupas Rimantas Norvila. Viešąją įstaigą prieš dvejus metus įkūrė Zapyškio Šv. Jono Krikštytojo parapija ir Zapyškio bendruomenės centras, siekiant išspręsti tam tikras seniūnijos socialines problemas. Centras iškilo šalia naujosios šv. Jono Krikštytojo bažnyčios. „Šie bendruomeniniai namai apjungia mokyklą, kultūros centrą ir Dievo namus į vieną didelę šeimą“, – teigė Kauno rajono savivaldybės meras Valerijus Makūnas.

Nors tamsūs debesys gąsdino lietumi, tai neatbaidė gausaus būrio Pakaunės gyventojų ir svečių susirinkti į šv. Jono Krikštytojo titulinius atlaidus bendrai maldai prie naujai atgimusios Šv. Jono Krikštytojo bažnyčios. Šioje sakralinėje vietoje nuo senų laikų šv. Jono atlaidai būdavo ypatingai svarbūs. Po Mišių susirinkdavo giminės ir visa Nemuno pakrantė būdavo pilna besivaišinančių ir bendraujančių žmonių.

Atlaidų iškilmingai Eucharistijai vadovavo Vilkaviškio vyskupas Rimantas Norvila. Kartu koncelebravo vyskupo generalvikaras mons. kun. G. Kuliešius ir aplinkinių parapijų kunigai: Aleksoto dekanas kun. G. Urbštas, Pažėrų klebonas kun. K. Vosylius, Lekėčių klebonas kun. R. Kmitas, Zapyškio klebonas. kun. J. Fakėjavas, taip pat patarnavo Garliavos parapijos diakonas E. Cibauskas. Liturgiją savo giesmėmis papuošė Kauno valstybinis choras.

Po Mišių Kauno rajono meras su Zapyškio seniūnu pasveikino ir ąžuolų vainikais papuošė Zapyškio bendruomenės narius, kurie šiandien švenčia vardo dieną.

Po sveikinimų visi buvo pakviesti agapei – pasivaišinti vyskupo Rimanto Norvilos palaiminta

duona bei žuviene. Šventinę nuotaiką kūrė Ramučių kultūros centro folkloro ansamblis „Viešia“ ir instrumentinio folkloro grupė „Ratilai“.

Visos šventės metu dalyviai galėjo apžiūrėti Senosios Zapyškio bažnyčios viduje eksponuojamą fotomenininko Romualdo Požerskio parodą „Atlaidai“. Atlaidus menininkas fotografavo 1974 – 2001 m. ir apkeliavo įvairias Žemaitijos bei Dzūkijos vietoves, įamžindamas atlaidų tradicijas fotografijų cikle.

Zapyškio parapijos informacija

Daugiau fotografijų nuorodose-

Bendruomeninių namų palaiminimas:

Atlaidai prie Senosios Zapyškio bažnyčios: