Popiežius Pranciškus apie Kalėdų prakartėlės prasmę bei vertę

2019 metais prasidedant Adventui Grečo miestelyje, kuriame 1223 metais šv. Pranciškus Asyžietis įrengė pirmąją gyvą prakartėlę, popiežius Pranciškus paskelbė apaštalinį laišką Admirabile signum („Nuostabus ženklas“) apie Kalėdų prakartėlės prasmę ir vertę.

„Šiuo Laišku norėčiau paremti gražią mūsų šeimų tradiciją, pagal kurią prieš Kalėdas įrengiama prakartėlė, taip pat palaikyti paprotį įrengti prakartėlę darbo vietose, mokyklose, ligoninėse, kalėjimuose, aikštėse. Pasitelkiant kūrybingą vaizduotę ir panaudojant kuo įvairiausias medžiagas kuriami maži grožio šedevrai. To mokomasi nuo vaikystės, kai tėtis ir mama drauge su seneliais perduoda šį džiaugsmingą paprotį, kuriame glūdi turtingas liaudies dvasingumas. Linkiu, kad ši praktika nesiliautų; priešingai, turiu viltį, jog ten, kur tokia praktika nebepuoselėjama, ji bus iš naujo atrasta ir atgaivinta.“ – rašo popiežius Pranciškus.

Šventasis Tėvas laiške aptaria, kaip gimė prakartėlės tradicija, kodėl prakartėlė mus stebina ir jaudina, ką reiškia ir simbolizuoja prakartėlę sudarančios detalės ir figūrėlės. Tad popiežiaus laišką verta prisiminti ir skaityti kasmet laukiant šv. Kalėdų ir ruošiantis prakartėlę įrengti namuose.

Visas tekstą lietuvių kalba galite skaityti čia.