Šeimos centro surengtas seminaras ,,Kaip komunikavo Jėzus“

Sausio 28 dieną Vilkaviškio vyskupijos šeimos centras organizavo seminarą ,,Kaip komunikavo Jėzus“,  kurį vedė VDU teologijos katedros dėstytoja dr. Justė Milušauskienė. Tai aktuali tema ne tik dirbantiems su sužadėtiniais, bet ir kviečiant žmones į renginius, nešant tikėjimo žinią darbe ir tarp artimųjų. Vedėja pastebėjo, kad net Jėzui ne visada sekėsi komunikuoti,  jį norėjo net nuo skardžio nustumti (Lk 4, 28-29) .

Lk 4, 18-19 – Jėzus kalba savo auditorijai, kuriai reikia gerosios naujienos, išgydymo, išvadavimo. Į klausančius žvelgia per jų poreikius.  Jėzui buvo svarbu, kad būtų patenkinti pagrindiniai žmogaus poreikiai, todėl Jis ne tik skelbė žinią apie Dangaus karalystę, bet  ir gydė bei maitino minias.

Seminare mokėmės kaip pateikti renginio pavadinimą, kad jis ,,užkabintų“ ir žmogus pajaustų, kad tai bus jam naudinga. Mokėmės vieno sakinio taisyklės  ir dar daug įdomių ir svarbių dalykų. Buvo praktinių užduočių. Dalyviai lektorei uždavinėjo klausimus, vyko gana atviras bendravimas.

Lektorė džiaugėsi brandžia ir motyvuota auditorija. Visi širdyje išsinešė šilto ir nuoširdaus bendravimo jausmą. Keletas minčių iš dalyvių atsiliepimų:

,,Labai naudinga seminaro medžiaga santykiuose su šeima ir Bažnyčios tarnystėje. Tokie seminarai pakelia, sustiprina, padrąsina ir uždega. Noriu daugiau panašių seminarų.“  ,,Paskaita suteikė gaires, kaip reikia perduoti žinią kitam žmogui, kad jis ją suprastų. Išlaisvino iš stereotipų ir išankstinių nuostatų apie Gerosios naujienos skelbimą. Buvo nuostabu. Labai noriu dar. Ačiū.“  ,,Ačiū už nuostabų seminarą. Jo tema labai aktuali šiandien. Seminaras puikiai organizuotas. Dievo palaimos tolimesniame darbe.“  ,,Nuostabi lektorė. Paprastai, aiškiai perdavė komunikacijos žinią. Lauksiu sekančio karto. Labai dėkoju.“