Vilkaviškio vyskupijos tikybos mokytojų ir katechetų rudens konferencija Marijampolėje

Rugpjūčio 28 d. Vilkaviškio vyskupijos tikybos mokytojai ir katechetai rinkosi į tradicinę Rudens konferenciją „Mokytojas – Vilties piligrimas“. Šios konferencijos tikslas – Ganytojo palaiminimas ir išsiuntimas į ugdymo įstaigas. Todėl pirmoji ypatingos dienos vieta – Marijampolės Šv. Arkangelo Mykolo bazilika, po savo skliautais surinkusi didžiulį būrį mokytojų ir katechetų. Šventoje Eucharistijoje kartu su savo Ganytoju Rimantu Norvila, generalvikaru mons. Gintautu Kuliešiumi, bazilikos šeimininku kun. Giedriumi Juozu Bakūnu, Vilniaus arkivyskupijos kunigu dr. Moze Mitkevičiumi, Marijampolės dekanu kan. Deimantu Brogiu, Vilkaviškio dekanu kan. Virginijumi Gražulevičium, Aleksoto dekanu kun. Gintaru Urbštu, Alytaus dekanu kan. Arūnu Užupiu, kun. Arnu Budriumi ir diak. Sauliumi Andriuška gausi tikybos mokytojų ir katechetų bendruomenė dėkojo Dievui už gautas malones ir prašė palaimos naujiems 2024–2025 mokslo metams. Prieš palaiminimą Vilkaviškio vyskupas Rimantas Norvila iškilmingai įteikė kanoninius siuntimus vyskupijos metodinių centrų vadovams.

Po šv. Mišių, bendros nuotraukos konferencijos dalyviai pasinėrė į Marijampolės Šv. Arkangelo Mykolo bazilikos vargonininkės Akvilės Kergytės atliekamų kūrinių garsus.

Po koncerto tikybos mokytojai, katechetai ir svečiai susirinko Marijampolės kultūros centre, kur pristatyta konferencijos pavadinimo istorija, mokytojai pakviesti būti tikrais Vilties piligrimais savo aplinkoje ruošiantis svarbiam įvykiui Bažnyčioje – 2025 m. Jubiliejui. Konferencijos dalyvius pasveikino Vilkaviškio vyskupas Rimantas Norvila, Katechetikos centro vadovas kun. Linas Baltrušaitis. Pagrindinį pranešimą skaityti pakviestas kun. dr. Mozė Mitkevičius paragino į maldą pažvelgti iš kito kampo ir praplėsti savo požiūrį į maldos praktikas. Lektorius kvietė nebijoti daryti daugiau, nei iš mūsų reikalaujama, kad kompensuotume gėrio kitame žmoguje trūkumą.

Kaip ir kiekvienais metais tikybos mokytojų bendruomenėje įvyksta tam tikri pokyčiai: vieni mokytojai išeina į užtarnautą poilsį, kiti sugrįžta į mokyklą po ilgesnio laiko tarpo arba pradeda žengti pirmus pedagoginius žingsnelius, kažkas tobulėja ir įgyja aukštesnę kvalifikaciją. Taigi, sveikinimams skirtas laikas yra ypač malonus ir smagus.

Po kiekvienam tikybos mokytojui ir katechetui aktualių klausimų pristatymo, konferencijos dalyviai išlydėti žodžiais: „Būkite ne tik Vilties piligrimai, būkite Vilties misionieriai, nešantys viltį ten, kur jos ugnis prigeso ar visai nustojo rusenti. Semkitės Vilties iš Dievo: „Teneišsigąsta jūsų širdys“, –ieškokite jos savo mokiniuose – vaikai turi Vilties pilną savo širdies rezervuarą, nepykite ant kolegos, jei jis pasielgė neteisingai – jis greičiausia prarado Viltį, padėkite jam ją atrasti. Būkite Vilties žmonėmis, prie kurių galima prisiglausti!“

Prie bendro agapės stalo ilgai netilo kalbos, linkėjimai naujiems mokslo metams ir viltingas atsisveikinimas „Iki greito susitikimo kituose renginiuose!“

Vilkaviškio vyskupijos KC informacija