Vilkaviškio vyskupijos dekanatų šeimos centrų vadovų posėdis

Lapkričio 12 dieną Kazlų Rūdoje įvyko Vilkaviškio vyskupijos dekanatų šeimos centrų vadovų posėdis, kuris prasidėjo Šv. Mišiomis bažnyčioje. Buvo pasidalinta kuo gyvena ir kokias veiklas vykdo šeimos centrai, su kokiais sunkumais susiduria. Pažymėta, kad ženkiai mažėja porų, norinčių priimti Santuokos sakramentą, todėl aptartos sritys, kuriose galėtų šeimos centrai inicijuoti veiklas šeimoms parapijose. Dėl tokių veiklų idėjų VVŠC pasidalino mintimis iš vykusios Lietuvos šeimos centro konferencijos, kurioje buvo aptartos kalendorinės metų progos ir ką per jas galima nuveikti. Tai ir Valentino diena, ir Pasaulinė Gyvybės diena, Motinos bei Tėvo dienos, Šeimų diena, Vaikų gynimo bei Senelių diena, gavėnios ir advento susikaupimo laikas.

Plačiau buvo aptarta artėjančios Negimusio kūdikio diena ir jos aktualijos. Nuo 2018 m. gegužės 1 d. Lietuvoje įsigalioję LR Žmonių palaikų laidojimo įstatymo pakeitimai pripažino žmogumi vaisių iki 22-os nėštumo savaitės – suteikė teisę būti palaidotam. Negimusiems kūdikiams, kurių tėvai nepasiėmė palaidoti, Kaunas ruošia specialų kapą, kuris netrukus atsiras Šiluvoje. Kape bus laidojami iki 22-os nėštumo savaitės Kauno ligoninėse mirę kūdikiai. Iki 2018 m. gegužės tokie kūdikiai Lietuvoje laikyti medicininėmis atliekomis. Dekanatų šeimos centų vadovai paraginti pasidomėti savo miestų ligoninėse kaip vykdomas šis įstatymas. Lietuvos šeimos centras aktyviai imasi iniciatyvos tėvams pasiūlyti galimybę palaidoti vaikelį net ir persileidimo atveju, padedant laidojimo dėžutėmis ir įkapėmis. Tai jautri tema, tačiau šeimos centrai gali padėti tėvams išgedėti arba palaikyti moterį, kuri po aborto jaučiasi padariusi klaidą. Susitikime šeimos centrams buvo padovanota psichologės kristinos Navickienė knyga ,,Didesnio skausmo nebūna, kurioje pateikiami atsakymai, pagalba ir viltis, netekus kūdikio.

Susitikimas tikrai buvo lauktas ir visiems naudingas gyvai pasidalijant šiandienos problemomis.

VVŠC informacija