Europos vyskupų konferencijų komisijos plenarinė asamblėja Romoje

Kovo  21 – 23  dienomis Romoje vyko Europos Sąjungos vyskupų komisijos (COMECE) plenarinė asamblėja.

COMECE – Europos vyskupų konferencijų komisija, kurios būstinė Briuselyje, jau daugiau kaip keturis dešimtmečius kuruoja Katalikų Bažnyčios ryšius su ES politikos pasauliu ir europinėmis institucijomis. Lietuvos vyskupų konferencijos delegatas COMECE yra Vilkaviškio vyskupas Rimantas Norvila.

Kovo 22 d. buvo išrinktas naujasis ES vyskupų komisijos (COMECE) pirmininkas. Juo tapo Mariano Crociata, Latinos vyskupas (Italija), buvęs Italijos vyskupų konferencijos generalinis sekretorius. COMECE delegatai posėdyje išsirinko ir keturis naujus komisijos vicepirmininkus, įskaitant Rimantą Norvilą, Vilkaviškio vyskupą ir Lietuvos vyskupų konferencijos delegatą COMECE, pastaruosius penkerius metus ėjusį COMECE išorinių ryšių komisijos pirmininko pareigas.

Be vyskupo R. Norvilos, kiti trys komisijos vicepirmininkai yra Prancūzijos, Portugalijos ir Skandinavijos vyskupų konferencijų delegatai ES vyskupų komisijoje: Antoine’as Herouard’as, Dižono arkivyskupas ir buvęs Prancūzijos vyskupų konferencijos sekretorius, Nuno Bras da Silva Martinsas, Funšalio vyskupas ir buvęs Lisabonos patriarchato vyskupas augziliaras bei Ceslawas Kozonas, Kopenhagos vyskupas, nuo 2015 m. einantis Skandinavijos vyskupų konferencijos pirmininko pareigas. Skandinavijos episkopatas jungia penkių valstybių vyskupus: Danijos, Islandijos, Norvegijos, Suomijos ir Švedijos.

Konferencijos dalyvius priėme popiežius Pranciškus. Taip pat vyko susitikimas su Vatiknano valstybes sekretoriumi kardinolu P. Parolinas, su Vatikano diplomatijos vadovu arkivysk. P. Gallagheris ir Italijos užsienio reikalų ministru A. Tajanis.