Lietuvos šeimos centro pranešimas Pasaulinei gyvybės dienai artėjant

Kad kūdikiai gimtų, ligoniai nesijaustų našta, o ir mes patys norėtume gyventi, turime atrasti džiaugsmo ir vilties. Džiaugsmo ir vilties reikia tiek, kad užtektų „sau ir kaimynui“. Tada galėsime pasidalinti savo gyvenimu su kitais. Kai statistika bado akis destruktyviomis nelaimėmis ir Lietuvos gyventojų mažėjimo rodikliais, kaip atrasti tą gyvenimo viltį ir džiaugsmą? Kur ieškoti gyvenimo prasmės, nes būtent iš jos kyla viltis? Daugybė ugdymosi ir tobulėjimo mokymų, o vis tiek pilnai nepakanka mūsų džiaugsmo ir vilties, kad pasidalintume savo gyvenimu su visais negimusiais. 2022 m. gimė 23 330 kūdikių, tačiau tikrai daugiau nei dviems tūkstančiams (remiantis 2021 m. statistikos duomenimis) negimusių mūsų visų meilės nepakako… Kviečiame kasdienei maldai už gydytojus ir besilaukiančias mamas, kad būtų sustiprinti ir fiziškai ir dvasiškai, šiuo metu ypač už mamą Jolitą ir jos naujagimį Leoną ir jų šeimą.

Santarų kapelionas, Gabrielius Satkauskas, kasdien susidurdamas su gyvenimu ir mirtimi skatina dėkoti, sakydamas, kad „dėkojimas yra sveikas realizmas“. Dažnai nerimas nuslopina gebėjimą pastebėti gerus dalykus ir jais pasidžiaugti. Jis sako „Aš populiarinu dėkingumo rožinį. Parodau žmogui už ką dėkoti – pajausti dėkingumą artimiesiems, kolegoms, Kūrėjui, dėkoti už pusryčius, kad nesusirgau… Yra daug mažų gerų dalykų – tai galėtų būti kasdieninė praktika – ir sustojimas, ir padėka, ir savęs susirinkimas, nes mes prarandame tą įprotį – dėkoti. Tai ne dirbtinis pozityvumo ieškojimas, bet sveikas realizmas: matau visus sunkumus, bet pamatau ir kas gero, kad būčiau pilnaverčiu krikščioniu, piliečiu, šeimos nariu.“

Pokalbis, buvimas bendrakeleiviu yra raktas į žmogaus širdį. Šv. Rašte užrašyta, kad Prisikėlęs Jėzus eidamas kartu su mokiniais, domisi kuo jie gyvena ir šis nuoširdus pokalbis leidžia iš naujo ir iš tikro mokiniams susitikti su Jėzumi. Taip galėtume elgtis ir mes. Vyskupas Arūnas Poniškaitis Gyvybės dienos proga linki „kad ir mūsų gyvenimo kelionėje būtų laiko ir vietos įsiklausyti į Dievą, įsiklausyti vieniems į kitus ir susitikti, nes susitikimuose pokalbiuose atsiveria mūsų akys ir mes pamatome gyvenimo kryptį.“

Šeimos centruose 2022 metais Santuokos sakramentui pasiruošė 3685 sužadėtinių poros. Mes matome jaunų porų atsidavimą savo svajonei su Dievo pagalba sukurti mylinčią ir tvirtą šeimą, matome ir jų nerimą dėl ateities, dėl vaikų – ar pakaks materialinių dalykų juos išlaikyti ir rūpestį ar jie bus pakankamai geri tėvai. Praėjusiais metais Šeimos centruose konsultavosi apie 750 žmonių. Matome, jei nors vienas iš šeimos kreipiasi pagalbos yra didesnė galimybė šeimai pereiti krizę sklandžiau, todėl kviečiame dalyvauti Šeimos centrų programose kol šeimoje sekasi gerai, ir apsilankyti konsultacijose, kai iškyla nesusipratimai. Nelikite vieni, kad rūpindamiesi savo gyvenimu, dosniai juo dalintumėtės su kitais, nes „Gyvenimo prasmė yra rasti savo dovaną. Gyvenimo tikslas yra ją atiduoti“ (Viljamas Šekspyras).

 

Parengė Vijoleta Vitkauskienė

Lietuvos šeimos centro vadovė