„Pažink save“ iššūkis Vilkaviškio vyskupijos jaunimui

Pragužėjo įspūdingas, iššūkių ir potyrių pilnas lytiškumo ugdymo ir rengimo šeimai „Pažink save“ programos savaitgalis. Iššūkiui pasiryžo 17 jaunuolių iš įvairių Vilkaviškio vyskupijos kampelių. Savaitgalio užsiėmimus vedė šeši „Pažink save” programos savanoriai ir vyskupijos šeimos centro savanoris Evaldas. Savaitgalis prasidėjo vakariene penktadienį, o baigėsi tik sekmadienio popietę. Per visą šį laiką savaitgalio dalyviai dalyvavo įvairiausių ir pačių svarbiausių temų aptarimuose, diskutavo mažesnėse grupelėse, žaidė, šoko, dainavo, tiesiog kalbėjosi.

Savivertė, patyčios, šeima, draugai, lytiškumas, meilė, santuoka – tai tik keletas temų, kuriomis buvo organizuojami interaktyvūs užsiėmimai. Didžiausią įspūdį dalyviams paliko savanoriai pažinksaviukai, kurie dalijosi savo ir savo šeimų patirtimis bei pakalbino kiekvieną dalyvį asmeniškai, suteikė progą pasikalbėti minėtomis temomis, kuriomis įprastai nesame linkę atvirauti. Įtraukiantys užsiėmimai subūrė dalyvius į draugų ratus, o draugaujančios poros iš naujo įvertino savo draugystės kelionę į galimą santuoką. Šeštadienio vakarą svečiavosi ir savo draugystės bei sužadėtuvių prisiminimais dalinosi tris vaikučius auginanti Nerijaus ir Neringos Jankauskų šeima.

Neretai savaitgalio dalyviai tęsia pažintis, dalyvauja bendruose renginiuose ir pradeda kartu savanoriauti. Kažkada ir patys pažinksaviukai buvo paprasti šios programos dalyviai, o dabar rengia įvairiausius šios programos užsiėmimus jaunuoliams iš įvairiausių Lietuvos kampelių. Ypatingai dėkojame šiai komandai iš Kauno ir tikimės, kad dar ne kartą susitiksime mūsų vyskupijoje!

 

Iš dalyvių atsiliepimų:

„Labai, labai reikalinga mano amžiaus jaunimui, tiesiog gyvybiškai būtina, patarčiau visiems savo draugams, reiktų dažniau organizuoti, kad galėtų pabūti kuo daugiau jaunimo, nes iš nežinojimo ir informacijos neturėjimo mano draugų visai kitokios vertybės. Ačiū organizatoriams❤“

„Man naudingos buvo ne tik įvairios temos, pokalbiai, bet ir bendravimas su žmonėmis. Savaitgalis leido geriau pažinti save, gebėti geriau komunikuoti. Sužinojau daug praktiškų dalykų, išgirdau nemažai jautrių savanorių patirčių, privertė daug ką apmąstyti: ) taip pat naudingi buvo pokalbiai grupelėse’“

 

Vilkaviškio vyskupijos šeimos centras