Praktinis seminaras Vilkaviškio vyskupijos tikybos mokytojams

2019 m. vasario 18 d. vyskupijos tikybos mokytojai susirinko į praktinį seminarą „Žodinė savigyna“, kurį vedė Tarptautinio Retorikos ir oratoriaus meistriškumo universiteto vyresnysis treneris-licenciatas Valdemar Chmielevski. Šių mokymų tikslas –  išmokti veiksmingai apsiginti nuo įvairių žodinių puolimų ir bet kokį konfliktą paversti konstruktyviu dialogu, o skirti jie tiems, kurie kalba viešai, bendrauja su žmonėmis, veda mokymus, dirba mokykloje, dirba su tėvais, motyvuoja, uždega, dalyvauja dvišaliuose-trišaliuose pokalbiuose, bendrauja su vietos bendruomene, vadovauja ir kt.

Mokymų treneris Valdemar Chmielevski pirmiausiai padėjo identifikuoti ne tik žodinį puolimą, bet ir savo silpnąsias vietas, kurias dažniausiai išnaudoja manipuliuojantys asmenys, pateikė konkrečių pavyzdžių, kaip išlaikyti vidinę ramybę, kai esi puolamas ir neprovokuoti manipuliatoriaus tęsti puolimą.

Šio seminaro metu mokytojai turėjo daug dirbti savarankiškai, tarpusavyje mokydamiesi ir praktiškai vienas kitam sudarydami galimybę atsakyti į žodinį puolimą taip, kaip rekomendavo mokymų vadovas ir treneris Valdemar Chmielevski. Nors temoje skamba žodis „savigyna“, tačiau mokymų esmė buvo bet kokioje konfliktinėje situacijoje išsaugoti tiek savo orumą, tiek ir puolančiojo, gal todėl pratybų metu koridoriuose skambėjo ne tik konkrečios trenerio pasakytos frazės, bet ir nuoširdus juokas.

Pasibaigus seminarui, dalyviai turėjo nemažai konkrečių klausimų patyrusiam mokymų vadovui, todėl neskubėjo į namus. Šie praktiniai mokymai šiandieninėje pasaulio kultūroje buvo labai aktualūs ne tik tikybos mokytojams, o gera žinia buvo dar ir tai, kad svarbu išmokti ne tik nuoskaudas nukęsti ir įžeidimus atleisti, bet ir parodyta, kaip nesudaryti sąlygų kilti tokioms situacijoms.

Vilkaviškio vyskupijos katechetikos centro metodininkė Rima Malavickienė