Rekolekcijos jaunimui „Kas buvo sena – praėjo, štai atsirado nauja“

Įžengiant į advento laiką jaunimas susitiko rekolekcijose „Kas buvo sena – praėjo, štai atsirado nauja“ (2 Kor 5, 17 b).

Rekolekcijų metu jaunimas apmąstė savo gyvenimo patirtis, reflektavo kokiomis aplinkybėmis džiaugiasi gyvenimu, kada jaučia kad yra mylimas, ko ilgisi, kas liūdina, koks jo pirminis pašaukimas, kaip apibūdintų savo santykį su Dievu ir kitais klausimais. Taip pat vieni kitiems leido sužinoti, kuo jie yra vertingi. Dalis pripažino, kad sužinojo daug naujo apie save.

Į asmeninį santykį su Dievu gilinosi per Rembranto Harmenso van Reino paveikslo „Sūnaus palaidūno grįžimas“ detales ir mąstymą, šventė Sutaikinimo sakramentą. Meldėsi Dievo gailestingumo vainikėlį už asmenines intencijas – prašymus ir padėkas. Apžvelgė metų kelionę ir tai, kas žengiant laiko taku jų gyvenime įvyko šviesaus.

Rekolekcijų metu jaunimas žaidė angelavimo žaidimą – išsitraukę vieni kitų vardus – tapo vieni kitiems angelais: slapta darė gerus darbus, rašė raštelius, dovanojo dovanėles ir… Tikrai sugebėjo išlaikyti paslaptį, kurioje atsidūrė pradedant rekolekcijas ir išsiaiškino tik prieš pat išsiskirstant. Daugelis bandę atspėti, kas buvo jų angelas – stipriai apsiriko, bet dėl to buvo dar linksmiau.

Iš tiesų buvo palaimingas laikas – džiaugtis bendryste, gilintis į save kaip asmenį (o pasirodo, tai ne taip ir lengva!), atnaujinti ir pagilinti santykį su Kūrėju. Tikimės dar ne vieno susitikimo!

Vilkaviškio vyskupijos Jaunimo centro informacija