Vilkaviškio vyskupijos tikybos mokytojai vėl dalinosi idėjomis adventui ir Kalėdoms

Apsisukę metai dėl visus įtraukia į adventinio laukimo ir pasiruošimo šv. Kalėdoms verpetą. Dar prieš įsisukant į jį tikybos mokytojai ieško naujų galimybių, kaip su savo mokiniais, kolegomis ar visa mokyklos bendruomene prasmingiau išgyventi šį staigmenų kupiną laikotarpį. Mokytojai nori pasiūlyti kažką naujo, kas labiau visu priartintų prie šventės esmės. Organizuodami tradicinį „Idėjos adventui“ seminarą Vilkaviškio vyskupijos Katechetikos centro darbuotojai sau išsikėlė tikslą – pasiūlyti tokias idėjas adventui ir Kalėdoms, kuriose būtų kuo grynesnė Dievo Įsikūnijimo žinia.

Vėl nudžiugino susidomėjusių seminaru dalyvių gausa: į kvietimą atsiliepė ne tik mūsų vyskupijos tikybos mokytojai, bet kitų dalykų mokytojai, klasių vadovai, darželių auklėtojos iš visos Lietuvos.

„Idėjos adventui“ seminaras pradėtas kelerių metų apžvalga „Gal verta dar kartą atverti savo prisiminimų knygą?” Mokytoja Vilma Balandienė pakvietė mokytojus iš užmaršties prikelti jau pristatytas idėjas, kurioms galbūt dar nebuvo atėjęs laikas, bet šiais metais gali būti puikiausiai įgyvendintos. Tokį idėjų paketą lapkričio pradžioje Vilkaviškio vyskupijos Katechetikos centro metodininkės pristatė Panevėžio vyskupijos tikybos mokytojams.

Kaip ir kiekvienais metais naujų idėjų pažėrė Laima Gužienė, Kauno r. Šlienavos pagrindinės mokyklos dorinio ugdymo (tikybos) ir technologijų mokytoja. Savo pranešimą pavadinusi „Maldos prie advento vainiko ir kitos idėjos“ kūrybiškumo nestokojanti mokytoja vėl kolegoms pasiūlė kažką naujo: advento maldų knygelę, Jėzaus gimimo istorijos personažų iškarpas ir kt.

Marijampolės marijonų gimnazijos dorinio ugdymo (tikybos) mokytoja metodininkė Rima Malavickienė mokytojams priminė visą Išganymo istoriją per Jesės medžio kūrimą – „Iš kelmo išaugs atžala“. Tai adventui ypatingai tinkama veikla, pamažu atskleidžianti visą Dievo planą pasauliui ir žmogui nuo pirmųjų žmonių pasirinkimo iki Jo pažado išsipildymo Išganytojo gimimu.

Renata Markevičienė, VšĮ VDU Ugnės Karvelis  gimnazijos dorinio ugdymo (tikybos) mokytoja ekspertė, pristatė visą gimnazijoje vykdomą projektą „Kelionė į gyvenimo prasmę“, kurį vainikuos adventinė popietė. Mokytoja Renata dalinosi būsimo renginio scenarijumi.

Seminarą Katechetikos centro darbuotojai baigė jautriu mąstymu prie Sieger Koder „Jėzaus gimimo“ paveikslo.

Idėjų adventui puokštė išdalinta! Tikimės, kad adventas mokyklose, darželiuose, kiekvieno namuose bus kitoks ir… toks pats prasmingas, kaip visada.

 

 Vilkaviškio vyskupijos Katechetikos centro informacija