ATVELYKIO ŠVENTĖ KAZLŲ RŪDOS ŠVČ. JĖZAUS ŠIRDIES PARAPIJOJE

Per Atvelykio vaikų ir jaunimo Šv. Mišias Kazlų Rūdos Švč. Jėzaus Širdies parapijos klebonas kun. Renaldas Janušauskas savo homilijoje  kvietė prisiminti tautos tradicijas ir švęsti Velykėles, kurių metu krikšto vaikai susitinka su savo krikšto tėvais. Jei vieni ar kiti toli – kvietė pasimelsti už juos Šv. Mišiose. Žinoma, klebonas dar prieš Atvelykį daug pastangų įdėjo, kad pakviestų ir suvienytų tokį didelį būrį vaikų, jaunimo, tėvų, krikštatėvių, miesto bendruomenės, organizacijų ir asociacijų atstovų, jaunų ir vyresniųjų parapijiečių. Atvelykio šventės parapijoje vyksta jau keletą metų.

Po Šv. Mišių visi sugužėjo į šventorių, kuriame, saulutei maloniai šviečiant, buvo pilna įvairių veiklų ir vaišių. Kazlų Rūdos rinktinės šauliai vaišino tradicine grikių koše ir arbata. Šioje palapinėje šeimininkavo mama  šaulė Agnė Besarabovienė su dukra Patricija ir keletas vyrų – šaulių. Greta įsikūrė Neįgaliųjų draugijos pirmininkė Ramutė Sarapinavičienė su Onute Pečkiene – jos vaišino savo keptais pyragais ir aviečių sultimis iš savo sodo. Nepaprastai vaišingi  ir Senjorų klubo nariai (vadovė Ramutė Vinikienė) – jie visus kvietė ragauti savo keptų pyragų, sausainių, saldumynų. Tačiau vaikus labiausiai traukė žaidimai, rungtys, margučių ridenimas. Nemaža eilutė susidarė prie Rimvydo Žigaičio menų mokyklos Dailės skyriaus merginų, kurios ant rankų ir veidų piešė veidukų dailę. Keletą rungčių (kiaušinio nešimas su šaukštu ir kamuoliuko mėtymas į taikinį) parengė Kazlų Rūdos Kazio Griniaus gimnazijos moksleiviai ir Jaunųjų konservatorių lygos atstovai. Mažiausiems patiko piešti kreidelėmis ant šventoriaus takelių. Mielai  fotografavosi su visur esančiu „policininku“ Amsiu. Bendruomenės pareigūnė, šiuo metu atliekanti tik mamos pareigas savo dvyniams, Akvilė Krunglevičiūtė dalijo vaikams Ignės Zarambaitės knygą „Stebuklingi senelio batai“, kurią išleido labdaros ir paramos fondas „Švieskime vaikus“. Su knyga gavo dovanų ir lipduką su zuikiu, nešančiu margutį  bei užrašu „Vaikų Velykėlės 2019 Kazlų Rūda“.

Šventoriuje skambėjo nuotaikinga muzika – trimitu grojo Audrius Pučinskas.  Šventėje dalyvavo ir naujai išrinkti savivaldybės atstovai – vicemeras Marius Žitkus ir administracijos direktorė Reda Kneizevičienė. Klebono noras ir bandymas burti draugėn visų kartų parapijiečius ir bendruomenės narius – puikus sumanymas, tačiau žmonėms dar trūksta tikro džiaugsmo, nuoširdumo, jie nėra drąsūs – to, ko gero, reikėtų mokytis iš vaikų ir jaunimo…

Parapijietė Vita Marija
Nuotraukos kun. V. Smulskio