Braziūkų Švč. M. Marijos Nekaltojo Prasidėjimo parapija

KONTAKTAI

Braziūkų Švč. M. Marijos Nekaltojo Prasidėjimo bažnyčia
Braziūkų g. 81, Braziūkai, Zapyškio pšt., 53412 Kauno r.

Klebonija
Braziūkų g. 79, Braziūkai, Zapyškio pšt., 53412 Kauno r.

Mob. 8 698 88215 (klebonas kun. R. Kmitas)

PAMALDOS IR ATLAIDAI

ŠV. MIŠIOS:

• Sekmadieniais – poriniais mėnesių sekmadieniais – 12 val.

Išpažintys klausomos prieš šv. Mišias

Švč. Sakramento adoracija pirmąjį mėnesio sekmadienį po šv. Mišių

Gegužinės pamaldos – po šv. Mišių

Birželinės pamaldos – po šv. Mišių

Rožinio malda – spalio mėnesį pusę valandos prieš šv. Mišias

ATLAIDAI

Švč. Jėzaus Širdies – trečiąjį penktadienį po Sekminių (keliama į artimiausią sekmadienį)
Švč. M. Marijos Nekaltojo Prasidėjimo – gruodžio 8 d. (keliama į artimiausią sekmadienį)

PARAPIJOS TERITORIJA

Gyvenvietės ir kaimai:
Baganskai, Braziūkai, Garankščiai, Kurynė, Kūjai, Lodiškė, Lūšna, Pakalniškiai, Sarapinai ir Šiuliai.

Braziūkų Švč. M. Marijos Nekaltojo Prasidėjimo parapija ribojasi su
Ežerėlio, Lekėčių, Paluobių, Višakio Rūdos ir Zapyškio parapijomis.

BENDRUOMENĖ

• Suaugusiųjų choras
  • Gyvojo Rožinio grupė

APIE BAŽNYČIĄ IR PARAPIJĄ

Braziūkų kaimas yra Kauno rajone, 8 km į vakarus nuo Ežerėlio, tarp miškų.

V. Naujokaičio ir kitų kaimo gyventojų lėšomis Braziūkuose 1932 m. buvo pastatyta bažnyčia, 1934 m. įkurta parapija. Bažnyčios statybai vadovavo P. Valaitis. 1991 m. bažnyčia buvo suremontuota: išdažytas vidus ir išorė, pakeistos grindys, aptverta tvora.

Bažnyčia stačiakampio plano, trinavė. Vidurinės navos tąsoje yra stačiakampė presbiterija, o šonines navas pratęsia žemos zakristijos. Pagrindinio fasado kampuose stovi du aukšti, masyvūs, kvadratiniai bokštai, kurie suskaidyti į tris tarpsnius. Viduriniai bokštai baigiasi smailiais trikampiais frontonais ir kryžminiais stogais.

Bažnyčios viduje trys navos. Vidurinė yra aukštesnė ir platesnė už šonines, jos gale yra vargonai. Vietinių gyventojų teigimu, visą bažnyčios interjerą bei altorių padirbo vietinis stalius B. Valaitis. Kitų nuomone, altorių darė iš svetur atvykęs meistras.

Informacija iš knygos „Vilkaviškio vyskupijos bažnyčios“ / vyr. redaktorė D. Kandrotienė, išleido VšĮ „Terra Publica“, 2011, p. 16.