Daukšių Šv. Jurgio parapija

KONTAKTAI

Daukšių Šv. Jurgio bažnyčia
Mokyklos g. 6 Daukšiai, 69142 Marijampolės sav.

Klebonija
Dovinės g. 1 Daukšiai 69142 Marijampolės sav.

Tel. +370 612 38560 (klebonas kun. Darius Vasiliauskas)

PAMALDOS IR ATLAIDAI

ŠV. MIŠIOS:

Sekmadieniais – 10 val.

Išpažintys klausomos – (nurodyti laiką) 15 min. prieš šv. Mišias

ATLAIDAI

Šv. Jurgio – balandžio 23 d. (keliama į artimiausią sekmadienį)
Škaplierinės (Karmelio kalno Švč. M. Marijos) – liepos 16 d. (keliama į artimiausią sekmadienį)

PARAPIJOS TERITORIJA

Gyvenvietės ir kaimai:
Amalviškiai, Daukšiai, Kumečiai, Liūliškis, Naujakaimis, Plyniai ir Varnupiai.

Daukšių Šv. Jurgio parapija ribojasi su:
Gudelių, Igliaukos, Liudvinavo, Marijampolės Šv. Vincento Pauliečio, Patašinės, Patilčių ir Simno parapijomis.

BENDRUOMENĖ

Choras

Rekvizitai

Dėkojame už Jūsų aukas ir paramą:

Pavadinimas Daukšių Šv. Jurgio parapija
Juridinio asmens kodas 191293090
Adresas Mokyklos g. 6 Daukšiai, 69142 Marijampolės sav.
Bankas AB SEB bankas
A. s. LT277044060007428260

APIE BAŽNYČIĄ IR PARAPIJĄ

Daukšių Šv. Jurgio bažnyčia stovi Daukšių miestelyje, Dovinės (Šešupės dešiniojo intako) kairiajame krante, tarp Žuvinto ir Amalvo pelkių.

Istorija

Pirmoji medinė bažnyčia pastatyta iki 1730 m. Jai susenus 1774 m. pastatyta nauja. 1780 m. įkurta parapija. Per miestelio gaisrą 1803 m. sudegė bažnyčia ir archyvas. XIX a. pradžioje veikė parapinė mokykla. 1860–1864 m. pastatyta dabartinė mūrinė bažnyčia. Klebonas Kazys Mačiukevičius 1905 m. pastatė mūrinę kleboniją.

1908 m. pradžioje įsikūrė „Žiburio“ draugijos skyrius (pirmininkas kunigas V. Baltrušaitis), įsteigta biblioteka – skaitykla. Per Antrąjį pasaulinį karą nugriautas bažnyčios bokštas, sunaikintas didysis altorius, nugriauta dalis šventoriaus tvoros.

1958 m. bažnyčia atstatyta, bokšto vietoje pastatytas bokštelis, iš uždarytos Kauno Švč. Trejybės bažnyčios atvežtas didysis altorius.

Architektūra

Bažnyčia stačiakampio plano, su bokšteliu, žemesne trisiene apside. Šventoriaus tvora metalinė.