Plutiškių Šv. Juozapo parapija

KONTAKTAI

Plutiškių Šv. Juozapo bažnyčia
Mokyklos g. 1, 69466 Plutiškės, Kazlų Rūdos sav.

Klebonija
A. Radušio g. 21, Šilavotas, 59027 Prienų r.

Mob.: +370 686 75823 (klebonas kun. Antanas Mickevičius)

Parapijos namai
Mokyklos g., 69466 Plutiškės, Kazlų Rūdos sav.

PAMALDOS IR ATLAIDAI

ŠV. MIŠIOS:

• Sekmadieniais – 10.30 val.
  • Šiokiadieniais – pagal poreikį
  • Šeštadieniais – 12 val.

Išpažintys klausomos prieš šv. Mišias

Švč. Sakramento adoracija – pirmaisiais mėnesio sekmadieniais po šv. Mišių

Gegužinės pamaldos – gegužės mėn. kasdien 10 val.

Birželinės pamaldos – birželio mėn. kasdien 10 val.

Rožinio malda – prieš šv. Mišias

ATLAIDAI

Šv. Juozapo – kovo 19 d.
Šv. Kryžiaus Išaukštinimo – rugsėjo 14 d. (keliama į artimiausią sekmadienį)

PARAPIJOS TERITORIJA

Gyvenvietės ir kaimai:

Balemolė, Banioniškės, Būdvietis II, Cikabūdė, Elniakalnis, Elzbietiškis, Gabiai, Graižbūdė, Janauka, Jasenava, Jiestrakis, Kikiriškės, Kižiškės, Klevinkalnis, Kubelciškės, Kupriai, Lasiškiai, Limarkai, Linmargis, Mačiuliškės, Meškinė, Meškynai, Naujasis Mikališkis, Obelinė, Obelinė, Pavabalkšnis, Pentupiai, Pinkaviškis, Pirktavietė, Plutiškės, Puziškės, Rėkaviškis, Rusinka, Sarginė, Stuomenai, Subačiškės, Šarabūdė, Šinkaviškis, Tabariškės, Utalina, Utalinka, Varnakė, Vasiliaučiškės, Žalioji ir Zasčenka.

Plutiškių šv. Juozapo parapija ribojasi su: Ąžuolų Būdos, Igliaukos, Sasnavos, Skriaudžių, ir Šilavoto parapijomis.

BENDRUOMENĖ

• Choras
  • Caritas

REKVIZITAI

Dėkojame už Jūsų aukas ir paramą:

Pavadinimas Plutiškių šv. Juozapo parapija
Juridinio asmens kodas 191294388
Adresas Mokyklos g. 1, 69466 Plutiškės, Kazlų Rūdos sav.
Bankas „Swedbank“
A. s. LT66 7300 0100 0234 0642

APIE BAŽNYČIĄ IR PARAPIJĄ

Plutiškių Šv. Juozapo bažnyčia stovi Plutiškių kaime, 7,5 km į vakarus nuo Šilavoto. Tradicinio gyvenamojo namo formos.

Parapijoje stovi Mikailiškio (Stuomenų) koplyčia.

Istorija

Plutiškėse 1791 m. pastatyta koplyčia. Ji 1801 m. tapo Prienų parapijos filija. Klebonas Simonas Mackevičius 1839 m. pastatė dabartinę medinę bažnyčią. Ją 1841 m. konsekravo vyskupas Povilas Strašinskis. Po 1863 m. Plutiškių administratoriumi buvo kunigas Motiejus Brundza (1824–1870 m.), spaudos draudimo laikais populiaraus „Lementoriaus” (išspausdintas 1859 m.) autorius; palaidotas Plutiškių kapinėse. 1906 m. įsikūrė „Žiburio“ draugijos skyrius, 1907 m. įsteigęs biblioteką – skaityklą. Po 1915 m. įkurta parapija.

Architektūra

Bažnyčia tradicinio gyvenamojo namo formos, stačiakampio plano, vienabokštė, su apside. Šventorius aptvertas.