Ilguvos Šv. Kryžiaus Atradimo parapija

KONTAKTAI

Ilguvos Šv. Kryžiaus Atradimo bažnyčia
Dvaro g. 38, Ilguva, Kriūkų sen., Gerdžiūnų pšt., 71201 Šakių r.

Klebonija
Dvaro g. 36A, Ilguva, Gerdžiūnų pšt., 71201 Šakių r.

Tel. +370 688 11901 (klebonas kun. Gediminas Marcinkevičius)

PAMALDOS IR ATLAIDAI

ŠV. MIŠIOS:

• Sekmadieniais – 10 val.
  • Šiokiadieniais – 10 val.

Išpažintys klausomos prieš šv. Mišias

Švč. Sakramento adoracija

Gegužinės pamaldos – sekmadieniais prieš šv. Mišias

Birželinės pamaldos – sekmadieniais prieš šv. Mišias

Rožinio malda – sekmadieniais prieš šv. Mišias

ATLAIDAI

Šv. Izidoriaus – gegužės 15 d.
Šv. Kryžiaus Išaukštinimo – rugsėjo 14 d.

PARAPIJOS TERITORIJA

Gyvenvietės ir kaimai:
Andriūniškė, Antaniškiai, Antūbiškiai, Buožiai, Burbai, Čerbiškė, Dėdynai, Dubiniškiai, Dulinčiškiai, Eiginai, Gegužiai, Gerdžiūnai, Ilguva, Juškiai, Kedėbliškiai, Kisieliai, Kreiviai, Kubiliai, Kulniai, Lepoldava, Liepalotėliai, Meškeliūnai, Mikniškė, Misiūnai, Mišiurkė, Mišiurkėnai, Panykiai, Paužnykiai, Skardupiai, Svirgalai, Šalnynė, Šilvėnai, Tumšai, Tūbiškiai, Tūčiai, Vidgiriai ir Žuklijai.

Ilguvos Šv. Kryžiaus Atradimo parapija ribojasi su Lukšių, Paežerėlių, Plokščių, Sutkų ir Šakių parapijomis bei Kauno arkivyskupija.

BENDRUOMENĖ

• Choras
  • Caritas
  • Švč. Sakramento adoracijos grupelė

REKVIZITAI

Dėkojame už Jūsų aukas ir paramą:

Pavadinimas Ilguvos Šv. Kryžiaus Atradimo parapija
Juridinio asmens kodas 191295522
Adresas Ilguvos k., Gerdžiūnų pšt., 71201 Šakių r. sav.
Bankas „Swedbank” AB
A. s. LT 29 7300 0100 9714 7944

APIE BAŽNYČIĄ IR PARAPIJĄ

Ilguvos Šv. Kryžiaus Atradimo bažnyčia stovi Ilguvos kaime, 3,5 km į pietryčius nuo Veliuonos, prie Nemuno ir Nykos santakos. Liaudies architektūros formų.

Istorija

Upytės seniūnas Pranciškus Grincevičius 1765 m. pastatė bažnyčią. Ji buvo Veliuonos filija. 1794 m. įkurta parapija. 1813 m. į bažnyčią trenkė žaibas, ji sudegė.

Julijonas Grincevičius 1814 m. pastatė dabartinę medinę bažnyčią. Ją 1822 m. konsekravo pavyskupis Augustinas Polikarpas Marcejevskis. 1907–1909 m. veikė „Žiburio“ draugijos skyrius, turėjęs biblioteką. Po Antrojo pasaulinio karo ilgai klebonavęs Jonas Rakauskas bažnyčią suremontavo.

Architektūra

Bažnyčios varpinė

Bažnyčia liaudies architektūros formų, stačiakampio plano, su 2 šoniniais priestatais, apside ir 3 bokšteliais. Vidus 3 navų, atskirtų kolonomis. Šventorius aptvertas medinių statinių tvora. Jame stovi medinė 3 aukštų varpinė.