Didvyžių Šv. Pop. Leono II parapija

Beržų g. 16, Didvyžiai.

Klebonija
Beržų g. 1, Didvyžiai.

Tel. +370 627 71548 (klebonas kun. Mindaugas Martinaitis)

Koplyčia
Didvyžių slaugos namų koplyčia (šv. Mišios pirmais mėnesio penktadieniais 11 val.)

PAMALDOS IR ATLAIDAI

ŠV. MIŠIOS:

• Sekmadieniais – 12 val.
  • Šiokiadieniais – pagal susitarimą
  • Šeštadieniais – pagal susitarimą

Išpažintys klausomos – prieš šv. Mišias

Gegužinės pamaldos – prie parapijos kryžių kaimuose, skelbimuose nurodytu laiku ir sekmadieniais po šv. Mišių

Birželinės pamaldos – sekmadieniais po šv. Mišių

ATLAIDAI

Šv. Jurgio-balandžio 23 d.
Šv. pop Leono II (tituliniai)

PARAPIJOS TERITORIJA

Gyvenvietės ir kaimai:
Arminai, Augalai, Bobiai, Didvyžiai, Kaušiai, Rementiškiai, Sūdava, Teiberiai ir Žyniai.

Didvyžių Šv. popiežiaus Leono II parapija ribojasi su:
Alksnėnų, Kudirkos Naumiesčio, Vilkaviškio, Žaliosios ir

Žvirgždaičių parapijomis.

Rekvizitai

Dėkojame už Jūsų aukas ir paramą:

Pavadinimas Didvyžių Šv. popiežiaus Leono II parapija
Juridinio asmens kodas 191313397
Adresas Beržų g. 16, Didvyžiai.
Bankas Luminor
A. s. LT 984010040100160139

APIE BAŽNYČIĄ IR PARAPIJĄ

Didvyžių Šv. popiežiaus Leono II bažnyčia stovi Augalų (Didvyžių) kaime, 5 km į šiaurę nuo Vilkaviškio geležinkelio stoties.

Istorija

Iki 1850 m. Didvyžių (Geištarų) dvare pastatyta koplyčia, turėjusi nuolatinį kunigą. Dvaro savininkas Leonas Geištaras pasenusios koplyčios vietoje 1885 m. pastatė dabartinę mūrinę bažnyčią.

1917 m. vokiečiai nusikabino bažnyčios varpą. Kunigas Antanas Kudirka iš prasiskolinusio dvaro apie 1918 m. nupirko bažnyčią ir kitus trobesius. 1919 m. įkurta parapija. 1944 m. bažnyčios sienoje pramuštos skylės, ji nuniokota. Kareiviai išplėšė ir sudegino medines bažnyčios dalis, liko tik didysis altorius. Po karo bažnyčia suremontuota.

Architektūra

Bažnyčia stačiakampio plano, vienabokštė, su žemesne apside. Šventoriaus tvora medinių statinių.