Pašventinti naujieji Balbieriškio bažnyčios vargonai

Šv. Velykų rytą po perskaityto J. E. Vyskupo R. Norvilos Velykinio sveikinimo Vyskupijos Generalvikaras mons. teol. lic. G. Kuliešius pašventino naujus Balbieriškio bažnyčios vargonus. Sausakimšoje bažnyčioje, dalyvaujant pagrindiniam Balbieriškio bažnyčios ir vargonų mecenatui Arvydui Paukščiui su žmona Gražina ir dukromis Reda bei Saule-Marija, taip pat bažnyčios statytojams Jonui, Viliui ir Rokui Urbonams su šeimomis, kitiems garbingiems svečiams bei parapijiečiams, po bažnyčios skliautais nuaidėjo vargonų gausmas. Ilgai laukti vargonai yra pagaminti Oberlinger kompanijos (Vokietija). Tai unikalūs vargonai specialiai pritaikyti šiai bažnyčiai. Jie yra 3,5 m aukščio, 2,3 m pločio ir 1,2 m gylio. Juose pagaminti 854 cinkuoti švilpiamieji vamzdžiai, naudota ąžuolo mediena. Visumoje vargonai pagaminti iš 5000 detalių, vargonams suteikta 10 metų garantija. Vargonų techninė konstrukcija yra visiškai mechaninė, be jokių elektrinių priedų, o tai leidžia tikėtis įspūdingo vargonų ilgaamžiškumo. Vargonuose nėra nei garsiakalbio, nei kokio kito elektroninio stiprintuvo: jie veikia tokiu pačiu principu, kaip ir žmogaus balsas-burnos ir kvėpavimo pagalba.