Prakartėlės Vilkaviškio vyskupijos bažnyčiose

„Visur ir visada prakartėlė pasakoja apie meilę Dievo, kuris tapo kūdikiu, kad mums pasakytų, jog yra arti kiekvienos žmogiškos būtybės, bet kokiomis aplinkybėmis. Duodamas Jėzų Tėvas mums davė brolį, kuris eina mūsų ieškoti, kai pasimetame; ištikimą draugą, kuris visada arti mūsų; Sūnų, kuris atleidžia kaltes ir pakelia iš nuodėmės. Evangelija yra pagrindinis šaltinis, kuris leidžia tai sužinoti ir suprasti, tačiau prakartėlė padeda tai geriau įsivaizduoti, įsijausti, įsitraukti. Ji leidžia „paliesti“ neturtą, kurį Dievas pasirinko savo įsikūnijimui ir tuo pat metu yra kvietimas eiti nuolankumo keliu.“ – apaštaliniame laiške rašo popiežius Pranciškus. (Visą Vatikano naujienų straipsnį  „Visur ir visada prakartėlė kalba apie Dievo meilę“ skaitykite čia.)

Nors šiemet pasaulinės pandemijos krizė paženklino visų mūsų Kalėdas, Bažnyčia nenustojo kviesti žmones šiose šventėse dar kartą išgyventi Kristaus gimimo slėpinį. Permąstyti užgimusio Dievo Sūnaus įvykį ir prasmę mums padeda malda prie bažnyčiose įrengtų prakartėlių. Jos leidžia pamatyti tikrąsias Kalėdas ir skatina susimąstyti apie didįjį Gailestingumą, tapusį kūdikiu.

Kad prakartėlė nebūtų vien kalėdinė dekoracija, bet ir maldos vieta, bažnyčios visu Kalėdų laiku yra atviros jūsų kiekvieno asmeninei maldai prie užgimusio Kūdikėlio Jėzaus.

Kviečiame pasižvalgyti po Vilkaviškio vyskupijos bažnyčiose esančias prakartėles.