Advento idėjų seminaras Vilkaviškio vyskupijos Katechetikos centre

Nors adventas dar neprasidėjo, Vilkaviškio vyskupijos mokytojai jam jau ruošėsi lapkričio 20 d. Katechetikos centro organizuotame seminare „Idėjos adventui“. Tai vienas populiariausių seminarų, į kurį suguža ne  tik didelis būrys tikybos mokytojų, bet mielai prie jų prisijungia pradinių klasių, technologijų mokytojai, darželių auklėtojai. Šiame seminare kiekvienas dalyvis gali prisirinkti įvairiausių idėjų, kaip įdomiau, prasmingiau išgyventi Kalėdų laukimo metą su savo mokiniais, auklėtiniais, kolegomis ar namiškiais. Advento idėjų seminaras patrauklus ir tuo, kad jame savo patirtimi, talentais, metodikomis dalinasi patys mokytojai. Šiemet pažerti naujų idėjų Katechetikos centro darbuotojai paprašė Kybartų Kristijono Donelaičio gimnazijos dorinio ugdymo (tikybos) vyresniosios mokytojos Vilijos Stasaitienės ir Kauno r. Šlienavos pagrindinės mokyklos dorinio ugdymo (tikybos) bei technologijų mokytojos Laimos Gužienės.

Mokytoja Vilija pasidalino su mokiniais bei skautais išbandytais metodais: meditacijomis „Keliai“, „Rastas ir krislas“, „Mano viltys“, „Tvarka ir chaosas“, „Veidrodžio šukės“, maldos piešiant idėja, Kalėdinio pyrago pagal Senąjį Testamentą receptu (reikia paminėti, kad mokytojai patys turėjo išsišifruoti pyrago receptą, naudodamiesi Senojo Testamento tekstais). Kiekvienas seminaro dalyvis galėjo išsirinkti savo bendruomenei tinkamą adventinio susikaupimo idėją.

Antroji seminaro dalis šiek tiek išgąsdino dalyvius, nes mokytoja Laima, pristačiusi prakartėlės istoriją ir parodžiusi jos pavyzdžių, pakvietė pačius pasidaryti prakartėlę iš… vilnos. Nors mokytojai labai talentingi ir gali padaryti neįmanomus dalykus, šįkart suabejojo, ar jiems pavyks Mokytojos Laimutės padedami, daugelis ėmėsi daryti tai, ko niekada nebandė: pjaustė polistirolą, formavo pagrindines prakartėlės figūras, vėlė vilną, pynė kasas, klijavo barzdą, suko Jėzui lopšelį… Visus darbus lydėjo klasikinė muzika ir darbinis šurmulys. Atrodė, kad laikas sustojo… Ir tik po kelių valandų, kai pradėjo ryškėti Juozapo, Marijos, Jėzaus figūrėlės, pratrūko nepaaiškinamas pasididžiavimo savo darbu klegesys.

Iš seminaro mokytojai skirstėsi nešini naujomis (o gal tik pamirštomis) advento idėjomis, turėdami galvose adventinių renginių scenarijų rėmus ir… prakartėlės figūrėlių bei vilnos maišeliais (juk reikia pabaigti). Vakare mokytojai dalinosi jau pabaigtų prakartėlių nuotraukomis. Vadinasi, darbas taip patiko, kad norėjosi jį pabaigti. Gražaus ir prasmingo Kalėdų laukimo!

Vilkaviškio vyskupijos Katechetikos centro metodininkė Vilma Balandienė