Vilkaviškyje paminėta Negimusio kūdikio diena

Lapkričio 23 dieną Vilkaviškio dekanato šeimos centro ir Vilkaviškio r. savivaldybės visuomenės sveikatos biuro iniciatyva katedros šventoriuje buvo organizuota Negimusio kūdikio dienos paminėjimo akcija „Ačiū, kad leidai gyventi“. Šios akcijos tikslas – priminti, jog žmogaus gyvybė prasideda nuo apvaisinimo, todėl kiekvienas pradėtas kūdikis turi teisę gimti. Ši diena Lietuvoje minima nuo 1955 metų, kai tuometinė valdžia įteisino abortus įstatymu, leidžiančiu moteriai nutraukti nėštumą iki 12 savaičių. Statistikos departamento duomenimis pernai metais dėl aborto pasaulio neišvydo 4294 kūdikiai, Vilkaviškio rajone oficialiomis aborto aukomis tapo 35 gyvybės.

Į akciją susirinkę tėveliai ir vaikai buvo kviečiami uždegti žvakutes negimusiems kūdikiams . Plazdančios liepsnelės sužibo vaikiškos širdies simbolyje. Į dangų susirinkę vaikai paleido baltus balionus – Vilties žibintus. Tai padėka tėveliams už Gyvybės dovaną, už galimybę augti, mokytis ir tapti atsakingais žmonėmis.

Vakaro šv. Mišiose meldėmės už visus negimusius kūdikius, maldoje vienijomės už skausmingą netektį išgyvenančius tėvus, už šeimas, kurioms reikalingas fizinis ir dvasinis išgijimas.

Prie akcijos prisidėjo Vilkaviškio pradinės mokyklos 3d mokiniai, vadovaujami mokytojos L. Skaisgirienės ir Aušros gimnazijos savanoriai, kurie vykdė projektą „Dangaus darželis“ . Gimnazistus šiai idėjai įkvėpė tikybos mokytoja Eglė Čiaučionaitė ir lietuvių kalbos mokytojos Jolita Sinkevičienė bei Jūratė Dapkūnaitė. Pamokų metu jie rašė laiškus negimusiems kūdikiams, kuriuos sukabino ant medžio, esančio ant katedros laiptų.

Akcijos iniciatoriai siekia atkreipti dėmesį, jog abortų skaičius mažės, jei lemiamomis akimirkomis padėsime besilaukiančioms mamoms, ypač toms, kurios reikia dvasinio pastiprinimo. Katedroje lapkričio 22-25 dienomis buvo išstatyta Giedrės Šataitės fotografijų paroda „Kaip gerai, kad tu gimei“, kurioje savo istorijomis dalinasi gyvybės ar mirties klausimus svarsčiusios mamos. Nematančius išeities kviečiame kreiptis į mūsų šeimos centrą vilkaviskio.seimos.centras@gmail.com arba krizinio nėštumo centrą http://neplanuotasnestumas.lt, +370 603 57912.

Vilkaviškio dekanato šeimos centro savanorė Lina Skaisgirienė