Šventinis koncertas Balbieriškio Švč. Mergelės Marijos bažnyčioje

Su dideliu džiaugsmu prisimename, kai šv. Velykų rytą naujai atstatytoje Balbieriškio Švč. Mergelės Marijos parapijos bažnyčioje buvo pašventinti naujieji, „Oberlinger GmbH” kompanijos Vokietijoje vargonai. Juos bažnyčiai padovanojo Lietuvos Respublikos pirmasis nacionalinis mecenatas Arvydas Paukštys. Jis taip pat ženkliai prisidėjo ir prie šios bažnyčios, kuri 2013 m. buvo sunaikinta gaisro, atstatymo.

Praėjusį šeštadienį, gegužės 4 d. gerbiamas A. Paukštys su žmona Gražina ir kitais šeimos nariais bei UAB „Teltonika“ darbuotojais balbieriškiečiams ir svečiams padovanojo dar vieną dovaną – klasikinės muzikos koncertą, kuriame dalyvavo tarptautinį pripažinimą pelnę Vokietijos ir Lietuvos atlikėjai.

Dviejų dalių muzikinėje programoje naujaisiais vargonais grojo ir klasikinės muzikos kūrinius susirinkusiems svečiams dovanojo koncertmeisteris Thorsten Mäder. Taip pat savo nuostabiu balsu svečius džiugino sopranas Gunda Baumgärtner. Antroje koncerto dalyje girdėjome Kauno styginių orkestrą, kuriam dirigavo Karl – Ernst Eschborn. Renginį vedė vargonininkė Aurelija Sinicienė ir Rokas Urbonas.

Šis koncertas tapo tikra švente visai Balbieriškio bendruomenei bei susirinkusiems svečiams. Po muzikinės programos susirinkusiuosius pasveikino Vilkaviškio vyskupas Rimantas Norvila, o vėliau buvo įteiktos padėkos už indėlį kuriant šią nuostabią šventę. Ypatingai dėkota pagrindiniam mecenatui. Taip pat padėkas vokiečių kalba gavo vargonininkas, solistė, dirigentas ir vargonų firmos „Oberlinger GmbH” vadovas Wolfgang Oberlinger ir šiuos vargonus konstravę ir statę meistrai.